W odpowiedzi na dynamiczny rozwój Sił Zbrojnych i Służb Porządkowych RP oraz idące za tym potrzeby pozyskiwania nowych zaawansowanych technologii na użytek wojskowy i policyjny, w 1997 roku do istnienia powołana została firma UMO. Spółka szybko dołączyła do rynkowej czołówki dostawców artykułów zbrojeniowych, w szczególności wpasowując się w niszę rynkową w postaci Wojsk Specjalnych oraz Jednostek Specjalnych Policji.

W związku z profilem jej działalności, firma posiada pełną koncesję MSWiA w zakresie obrotu specjalnego jak również wszelkie certyfikaty potrzebne do realizowania swoich zadań: ISO 9001:2008, AQAP 2120: 2009 oraz WSK. Co więcej, pozostając w zgodzie z obowiązującymi krajowymi jak i zagranicznymi przepisami, UMO Sp. z o.o. jest zarejestrowana jako Lobbysta przy Parlamencie RP i posiada licencję brokera departamentu Stanu USA.

Ponieważ wierzymy, że klarowność biznesu i zwalczanie działalności korupcjogennej jest kluczem do wzrostu gospodarczego, od 2012 roku należymy do organizacji TRACE International.

Obecnie firma UMO reprezentuje na Polskim rynku ponad 20 zagranicznych koncernów.